Kategorie
Uncategorized

Co ile dni należy wykonywać zabieg endermologii?

Cellulit i nadmiar tkanki tłuszczowej to problemy niejednej osoby. Wiele metod zwyczajnie nie jest w stanie pozbyć się tego nieestetycznego aspektu ciała. Jak się jednak okazuje, jeden ze sposobów radzi sobie z nimi wyjątkowo dobrze. Endermologia to zabieg, który działa na tkanki tłuszczowe i łączne, zwiększając ich metabolizm. Dlaczego jest taki skuteczny oraz co jaki czas warto go wykonywać?

Endermologia, Toruń – czym jest?

Endermologia to niezwykle popularny zabieg, który stosowany jest zarówno na twarz, jak i na resztę ciała. Jego wyjątkowość zawiera się w całkowitej bezinwazyjności – nic nie zagraża równowadze biologicznej organizmu. Stanowi formę mechanicznej stymulacji skóry, która przyjmuje formę nowoczesnego masażu podciśnieniowego, dzięki czemu można pozbyć się tkanki tłuszczowej opornej na diety i ćwiczenia. Jest to również sposób na ujędrnienie skóry oraz zwiększenie jej elastyczności.

Wszystko zaczyna się od założenia ściśle przylegającego do ciała kostiumu. Następnie przystawia się do niego specjalne urządzenie, a dokładnie jego głowicę. Dochodzi do zasysania skóry pod wysokim ciśnieniem, co jednak nie jest w żaden sposób bolesne – dla wielu może okazać się nawet przyjemne. Odpowiednio przeprowadzona endermologia w Toruniu zwiększa produkcję kolagenu i elastyny, które wspólnie dbają o piękną skórę.

Jak często trzeba poddać się zabiegowi endermologii? Toruń

Jak w przypadku każdego zabiegu, wiele zależy od indywidualnego przypadku, a w tym celów pacjenta. Należy zdawać sobie sprawę, że pierwsza wizyta zwykle nie przynosi widocznych optycznie zmian – jej zadaniem jest rozpoczęcie procesu, dzięki któremu osiągnięte zostaną upragnione efekty.

 

Najczęściej celuje się w zakres od 10 do 20 zabiegów, które wykonywane powinny być raz na 2-3 dni. W ten sposób cały proces nie trwa zwykle więcej niż 2-3 miesiące – po tym czasie można zaobserwować zmiany. Regularność jest tutaj kluczem, co tyczy się również działań po odbyciu całej terapii. To tak zwane zabiegi przypominające – warto stosować je raz lub dwa razy w miesiącu, aby skóra wciąż była tak elastyczna, jak tego pragniemy.

Endermologia w Toruniu – kiedy warto?

Kto powinien pomyśleć nad zabiegiem endermologii w Toruniu? Przede wszystkim osoby, które pragną poprawy wyglądu swojej sylwetki i cery. Warto jednak przyjrzeć się wskazaniom z podziałem na dwie strefy – twarz i resztę ciała.

Jeśli chodzi o twarz, warto stosować endermologię w przypadku:

 • problemów z wiotkością skóry twarzy, dekoltu i szyi;
 • obrzęków pod oczami;
 • nadmiernej ilości tłuszczu pod podbródkiem i na policzkach;
 • widocznych zmarszczek i utraty jędrności.

W przypadku reszty ciała, zabieg ten przyda się każdemu, kto pragnie pozbyć się:

 • nadmiaru tkanki tłuszczowej;
 • cellulitu;
 • problemów z elastycznością skóry;
 • kłopotów ze stawami, obrzękami i bólami mięśni.

Czy istnieją jakieś przeciwskazania do przeprowadzania zabiegu endermologii? Toruń

Wiedząc już o wskazaniach do endermologii w Toruniu, warto przyjrzeć się przeciwskazaniom. Kto nie powinien poddawać się temu zabiegowi? Przede wszystkim w tej grupie wymienia się osoby:

 • z nowotworami;
 • w ciąży;
 • z aktywnymi infekcjami;
 • przyjmujące leki przeciwzakrzepowe;
 • z problemami skórnymi, takimi jak trądzik i opryszczki.

Przeciwwskazań istnieje niewiele, przez co zabieg ten jest tak popularny. Ponadto pomaga uporać się z wieloma problemami w sposób całkowicie bezbolesny.