Kategorie
Uncategorized

Jak wyposażyć salon fryzjerski?

Czy zawsze marzyłeś o prowadzeniu salonu fryzjerskiego? Jeśli udało Ci się zrealizować to marzenie, gratulacje! Dobry stylista jest wart fortunę. A może pomysł dopiero niedawno zaczął kiełkować w Twojej głowie i jeszcze nie wiesz, jak zaaranżujesz miejsce przyjmowania klientów? Jeśli tak – trafiłeś we właściwe miejsce.

W tym artykule dowiesz się, jak urządzić wnętrze swojego salonu fryzjerskiego, aby było funkcjonalne i estetyczne. Niezależnie od tego, czy Twoja firma ma już długą historię, czy dopiero zaczynasz, musisz pamiętać o jednej bardzo ważnej rzeczy, a mianowicie o odpowiednim wystroju. Doskonale wyposażone miejsce to gwarancja dobrego pierwszego wrażenia. Przekonaj się, jak urządzić salon fryzjerski!

Wyposażenie salonu fryzjerskiego – określ swój budżet

Zanim zaczniesz przesuwać ściany i skuwać płytki z podłóg, oszacuj swój budżet na ten cel. Bardzo ważna jest inwestycja w aranżację wnętrz. Pamiętaj, klienci korzystający z usług związanych z estetyką ocenią Twój biznes po jego wyglądzie. Wnętrze powinno odzwierciedlać Twój stosunek do biznesu i etosu marki. Zainwestuj więc nie tylko w profesjonalne wyposażenie salonu fryzjerskiego, takie jak akcesoria – szczotki czy suszarki, ale także w całe wnętrze i jego aranżację.

Co jest potrzebne w salonie fryzjerskim?

Najbardziej reprezentatywnym punktem każdego salonu fryzjerskiego jest i powinna być recepcja. Jak wszyscy wiedzą, może to być wydzielone pomieszczenie lub miejsce w głównej części budynku. Bez względu na to, gdzie znajduje się recepcja, pierwszą rzeczą do zrobienia jest profesjonalny, elegancki i stylowy wystrój tej przestrzeni. Każdy salon fryzjerski potrzebuje profesjonalnej poczekalni, w której oczekujący na swoją kolej klienci będą mogli oddać się w ręce błogiego zapomnienia oraz głębokiego relaksu.

Meble dopasowane do potrzeb

Dobrej jakości meble to wizytówka salonu. Dzięki nim klientki mogą natychmiast i intuicyjnie ocenić poziom odwiedzonego miejsca. Dlatego tak ważne są modele najwyższej jakości. Wygodny fotel do stylizacji to także duży krok w stronę najlepszej możliwej obsługi.

Ogólnie rzecz biorąc, meble w salonie fryzjerskim, takie jak wspomniane wcześniej fotele do stylizacji, lustra czy szafki na narzędzia pracy powinny być na tyle wygodne, aby klienci i pracownicy czuli się tam całkowicie zrelaksowani. 

Oświetlenie ma znaczenie

Bardzo ważnym elementem wystroju każdego salonu fryzjerskiego jest odpowiednie ilość i moc lamp. Wnętrze powinno być dobrze oświetlone, ale co ważniejsze, świetlówki nie mogą zniekształcać kolorów. Dzięki temu klienci nie będą wracali i narzekali, że odcień włosów wygląda zupełnie inaczej, niż było to zamierzone. Najlepiej mieć duże okna w salonie, aby w ciągu dnia do pomieszczenia wpadało dużo naturalnego światła. Jeśli nie, wybierz kolor oświetlenia, który jest jak najbardziej zbliżony do naturalnego.

Lustra, czyli sposób na piękne i praktyczne wnętrz

Jaki jest najłatwiejszy sposób na powiększenie małej przestrzeni? Zdecydowanie lustro! Wiele z nich można mieć w salonie fryzjerskim. Aby powiększyć przestrzeń, zamontuj długie lustra na ziemi przed stanowiskami. Dzięki temu uzyskasz większą powierzchnię. Lustra potrafią nie tylko naśladować przestrzeń, ale mogą również zwiększać ilość światła w pomieszczeniu.

Jak wyposażyć salon fryzjerski?

Wyposażenie gabinetu należy dobrać do usług świadczonych przez salon. Poza oczywistymi kwestiami bardzo ważne jest, aby zespół posiadał wszystkie najwyższej jakości narzędzia pracy potrzebne do wykonywania powierzonych zadań, takie jak najlepszej jakości suszarki do włosów, prostownice, nożyczki, stacje stylizacyjne itp.

Wyposażenie salonów fryzjerskich powinno być starannie dobierane. Najważniejsza jest sprawdzona jakość produktów, aby klienci salonu za każdym razem byli zadowoleni i usatysfakcjonowani. W tym celu warto wybrać asortyment marki Framar. Fryzjer powinien mieć pod ręką dobry zestaw nożyczek, grzebieni i szczotek, aby tworzyć najlepsze fryzury oraz zapewniać obsługę swoim klientom na najwyższym możliwym poziomie.