Kategorie
Uncategorized

Ile kosztują drzwi wejściowe do mieszkania?

W poniższym artykule odpowiemy na pytanie, czy wybór drzwi wejściowych ma znaczenie. Porównamy również ceny związane z zakupem drzwi wejściowych do mieszkania jednorodzinnego oraz do mieszkania w bloku. 

Czy wybór drzwi wejściowych ma znaczenie?

Zakup swojego pierwszego mieszkania lub etap jego projektowania od podstaw to jedna z najpiękniejszych chwil w życiu. Najczęściej odwołujemy się wtedy do swojej własnej sytuacji z dzieciństwa. Chcemy mieć to, czego nam wtedy zabrakło. Nawet jeżeli nasze dzieciństwo było szczęśliwe, a warunki mieszkaniowe były na bardzo dobrym poziomie – projektując swoje własne mieszkanie mamy wreszcie szansę na wypuszczenie wodzy fantazji i stworzenie domu ze swoich marzeń. Chcemy wtedy, aby wszystko było perfekcyjne i dopasowane do ogólnego stylu, wystroju mieszkania. 

Jedną z podstawowych decyzji zakupowych, które należy podjąć już w trakcie etapu budowy jest zakup drzwi wejściowych, które zabezpieczą nasz dobytek. Oprócz funkcji zapewnienie bezpieczeństwa, są one również stylowym dodatkiem i dopełnieniem atrakcyjnego, nowoczesnego wyglądu naszego mieszkania. Zastanawiasz się na co powinieneś zwrócić uwagę przy jego wyborze? 

  • na poziom bezpieczeństwa, a więc klasę antywłamaniową. Dobrej jakości skrzydło skutecznie zabezpieczy nasz dobytek przed włamaniem. To podstawowy element ochrony każdej nieruchomości, więc nie warto iść tutaj na półśrodki decydując się na najtańsze rozwiązanie z możliwych. Jakość ma tu ogromne znaczenie. 
  • na ich wymiar. W zasadzie jest to podstawowy i najważniejszy punkt. Minimalne wymiary drzwi wejściowych to 90 cm szerokości i 200 cm wysokości. Z tego też powodu w sklepach jest ich najwięcej. Jest to jednak jedynie zalecany wymiar, a Ty możesz oczywiście dobrać ich wielkość i szerokość większą, na podstawie indywidualnych potrzeb. 
  • na współczynnik przenikania ciepła. Oznaczany jest on symbolem U. Im mniejsza jest jego wartość, tym lepsza jest izolacja cieplna. 

Mamy również dostępny pełen wachlarz materiałów, z którego mogą być one wykonane. Będzie to na przykład drewno, stal, PVC czy szkło. 

Wybór drzwi wejściowych to więc nie lada wyzwanie. Wybór odpowiedniego modelu trzeba przemyśleć, aby nie żałować tej decyzji w późniejszym czasie. Bardzo rzadko podejmuje się decyzje o wymianie drzwi, które są w pełni sprawne, także najczęściej jest to zakup nawet na kilkanaście lat. Trwałość, energooszczędność i jak największe bezpieczeństwo – to najważniejsze z parametrów, jakimi cechują się najwyższej jakości drzwi i to właśnie takich powinniśmy szukać. 

Drzwi wejściowe do mieszkania cena

Ciężko określić oczywiście dokładną cenę za drzwi wejściowe do mieszkania w bloku. Ich koszt najczęściej różni się w zależności od:

  • wymiarów drzwi
  • materiału, z którego zostały stworzone
  • stopnia zabezpieczeń antywłamaniowych 
  • współczynnika przenikania ciepła 
  • zdobień i dodatków 
  • tego czy kupujemy je razem z ościeżnicą, czy bez
  • doboru klamek 

Dobrej jakości drzwi wejściowe najczęściej rozpoczynają się od kwoty około 1,5 tysiąca złotych. Za egzemplarze z najwyższej półki przyjdzie nam zapłacić powyżej 5 tysięcy złotych. Pamiętajmy jednak, że bardzo często to właśnie drzwi zewnętrzne są najważniejszym bądź jedynym zabezpieczeniem naszego mienia przed włamaniem i kradzieżami, w związku z czym jest to inwestycja w bezpieczeństwo nasze i naszych najbliższych. 

Ile kosztują drzwi wejściowe do mieszkania w bloku?

W przypadku mieszkania w bloku, najczęściej zaleca się zakup tak zwanych drzwi pełnych, a więc bez przeszkleń. Są to również drzwi otwierane do wewnątrz. W innym przypadku gdyby były to drzwi otwierane na zewnątrz mogłoby to zaburzyć drogę ewakuacyjną budynku. W przypadku chęci zakupu drzwi stalowych powinnyśmy przygotować około 1000 złotych. Chcąc zakupić drzwi z dodatkowym zabezpieczeniem antywłamaniowym z blachy stalowej – to już koszt około 1700 złotych. Oczywiście tak samo jak w każdym innym przypadku, tutaj również im wyższy poziom zabezpieczeń tym producenci podadzą większą kwotę dla osób zainteresowanych kupnem.