Kategorie
Uncategorized

Czym różni się masaż u profesjonalisty od domowego?

Masaż to zabieg lecznicy lub kosmetyczny, który może mieć działanie relaksacyjne, przeciwobrzękowe lub profilaktyczne. Gabinety fizjoterapii i zakłady kosmetyczne obecnie korzystają z różnych technik, co pozwala na osiąganie oczekiwanych rezultatów w bardzo krótkim czasie.

Klasyczny masaż często wykonujemy także w warunkach domowych, np. w formie zapewnienia relaksu ukochanej osobie. Zabieg u profesjonalisty znacząco różni się jednak od szeregu czynności, jakie wykonuje osoba niewykwalifikowana w tym zakresie. Na czym polegają te różnice? Czym charakteryzują się profesjonalne masaże? Białystok to jedno z wielu miast w Polsce, w których można skorzystać z usług doświadczonych specjalistów.

Czym różni się masaż u profesjonalisty od domowych masaży? | Białystok

Masaże, które wykonujemy samodzielnie w domu, można zakwalifikować do kategorii klasycznej. Ich głównym celem jest rozluźnienie mięśni, zapewnienie poczucia odprężenia czy zminimalizowanie drobnych napięć. Delikatne ruchy polegające na głaskaniu, rozcieraniu i ugniataniu wykonywane są najczęściej za pośrednictwem rąk.

Wiele osób decyduje się również na zakup domowych masażerów, które od wielu lat są dostępne na rynku. Jednak w przypadku chęci implementacji jakichkolwiek akcesoriów warto szczegółowo zapoznać się z zaleceniami producenta. Brak wiedzy w tym obszarze może nieść negatywne konsekwencje zdrowotne.

Masaż lecznicy to z kolei zabieg, który wymaga odpowiednich kwalifikacji specjalisty. Osoba go wykonująca ma szeroką wiedzę na temat anatomii człowieka i szeregu technik, jakie wykorzystuje się w np. w fizjoterapii. W przeciwieństwie do masażu relaksacyjnego, głównym celem zabiegu o charakterze leczniczym jest niwelowanie następstw schorzeń oraz dolegliwości bólowych. Dzięki wykorzystaniu odpowiedniej metody pacjenci szybciej dochodzą do pełni sprawności, np. po urazach czy operacjach.

Profesjonalne masaże – Białystok

Masaż wykonywany przez profesjonalistę to gwarancja skuteczności. Wykwalifikowani specjaliści potrafią dopasować technikę do potrzeb pacjenta. Ponadto salony, w których realizowana jest opisywana usługa, stworzone są z myślą o osobach ceniących sobie wygodę. W profesjonalnych gabinetach wykorzystuje się specjalne olejki i balsamy wspomagające proces niwelowania napięcia mięśniowego.

Przed odwiedzeniem salonu warto zastanowić się nad indywidualnymi potrzebami organizmu. Należy zadać sobie pytanie, jakich efektów oczekujemy po skończonej sesji. Jeśli chcemy przywrócić organizmowi równowagę psychofizyczną, zredukować delikatne napięcie mięśni lub zwyczajnie poprawić sobie nastrój, doskonałym rozwiązaniem będzie masaż relaksacyjny. Jeżeli borykamy się z napięciami pourazowymi bądź innymi dysfunkcjami układu ruchu, warto zdecydować się na serię zabiegów leczniczych.

Domowy masaż nigdy nie zastąpi profesjonalnych technik, które stosowane są w renomowanych salonach, gabinetach kosmetycznych czy klinikach fizjoterapii. W celu zapewnienia sobie pełni satysfakcji z zabiegu warto korzystać z usług sprawdzonych przedsiębiorstw.